„Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”


W niedzielę 22 października w Lwówku wraz z Przewodniczącą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofią Szalczyk odbyło się spotkaniu „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi”, w Lwówku.

Spotkanie stanowiło podsumowanie dotychczasowej działalności mieszkańców sołectw, które aktywnie uczestniczą w samorządowym programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”.

Była to okazja do podziękowania za dotychczasowy wkład pracy w odnowę wsi i uhonorowania najaktywniejszych. Podczas spotkania miałem zaszczyt wręczyć nagrody i wyróżnienia w konkursie „Aktywna Wieś Wielkopolska” sołectwom wyróżniającym się szczególną aktywnością w działaniach na rzecz odnowy i rozwoju wsi.

W gronie laureatów znalazły się następujące sołectwa: Zębowo (gmina Lwówek), Zgierzynka (gmina Lwówek), Żylice (gmina Rawicz), Mościenica (gmina Kórnik), Domachowo (gmina Krobia), Nojewo (Gmina Pniewy), Stare Oborzyska (gmina Kościan), Kromolice (gmina Pogorzela), Mnichy (gmina Międzychód). Wszyscy laureaci otrzymali tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska”, nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł oraz pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie gratuluję!