Roweromaniacy na start!


Wydarzenie odbyło się 22 czerwca 2018r. tym akcentem rozpoczęliśmy cykl letnich wydarzeń z Puszczą Notecką !
Na starcie przy biurze LGD Puszcza Notecka zjawili się roweromaniacy którzy otrzymali pakiety i nastąpiło otwarcie rajdu. 
Tegoroczny Rajd dedykowany był dla Seniorów oraz osób niepełnosprawnych, dlatego też prowadząca Pani Dyrektor Natalia Czarnecka z Międzychodzkiego Centrum Kultury serdecznie powitała tą grupę uczestników.

W imieniu organizatorów powitała Zarząd Stowarzyszenia „Puszcza Notecka” w składzie: Jacek Kaczmarek – Prezes, Irena Wojciechowska – Wiceprezes, Mieczysław Trafis – Wiceprezes, Anna Andrałojć – Skarbnik oraz Agnieszka Leśniewska – Sekretarz. 
Podkreśliła, że …” Rajd rozpoczynamy właśnie tutaj – w miejscu siedziby Stowarzyszenia „Puszcza Notecka”, która działa w oparciu o fundusze Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i na ten okres pozyskała 10 milionów złotych, które dedykowane są m.in. na rozwój przedsiębiorczości , dla osób chcących założyć działalność gospodarczą oraz dla stowarzyszeń. Ponadto o dotacje mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego i właśnie z takiej dotacji skorzystała Gmina Międzychód, która zmodernizowała infrastrukturę przy Jeziorze Mierzyńskim. Dlatego w dniu dzisiejszym otwieramy odnowioną Plażę w Mierzynie..”
Przypomniała trasę rajdu poprzez Puszczę Notecką do nadleśnictwa Międzychód, gdzie Nadleśniczy Piotr Bielanowski przygotował poczęstunek i moc informacji i konkursów o Puszczy Noteckiej.
Pani Natalia Czarnecka szczególnie serdecznie zaprosiła na metę rajdu do Centrum Turystyki Rowerowej, gdzie odbędą się konkursy, gry, zabawy i poczęstunek przy grillu.

Nie byłoby możliwe zrobienie tak pięknej imprezy bez działania wspólnego i na rzecz dobra wspólnego – bo przecież razem możemy więcej !!!!. Dlatego reprezentantki Zarządu LGD Puszcza Notecka Anna Andrałojć i Irena Wojciechowska w sposób szczególny podziękowały partnerom projektu wręczając podziękoania i okolicznościowe medale.
Otrzymali je:
Krzysztof Wolny – Burmistrz Miasta i Gminy Międzychód
Anna Andrałojć – Skarbnik Miasta i Gminy Międzychód
Piotr Bielanowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód
Małgorzata Winkler – Jankowiak – Nadleśnictwo Międzychód
Katarzyna Dziechciarz – Środowiskowy Dom Samopomocy
Ryszard Rogala – Międzychodzki Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji
Mariola Tyburska – Prezes Klubu Seniora Złoty Wiek
Stanisław Anioł – Prezes międzychodzkiego koła Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów
Marian Kisiel – Polski Związek Emerytów Rencistów i inwalidów
Natalia Czarnecka – Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie.

Punktem ważnym było otwarcie inwestycji dotowanej za pośrednictwem LGD Puszcza Notecka : Operacja pt: „PRZEBUDOWA PLAŻY NAD JEZIOREM MIERZYŃSKIM”
Dofinansowana za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Notecka” w ramach naboru z roku 2016 .
Kwota wnioskowanego wsparcia : 360 733 zł. W tym punkcie wydarzenia udział brali: inwestorzy, projektanci, wykonawcy, władze gminy Międzychód i zaproszeni goście.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim którzy w tak aktywny sposób wsparli nasze wydarzenie… bo przecież RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!!!