Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

wzory wniosków zaczerpnięte ze strony Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

Działanie 413 - Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju

- operacje, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"


- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI - do pobrania
z dnia 17 lipca 2008 r.
w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej
w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007—2013

Mikroprzedsiębiorca - w myśl art. 104 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, to przedsiębiorca który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych:

  • zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
  • osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nie przekraczający równowartości w złotych 2 mln euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych 2 lat nie przekraczający równowartości w złotych 2 mln euro.

 

 

definicja- do pobrania

wniosek obowiązujący w LGD "Puszcza Notecka" - do pobrania - do edycji

wniosek - do pobrania

instrukcja - do pobrania

oświadczenie Wnioskodawcy o posiadaniu statusu mikroprzedsiębiorcy - do pobrania - do edycji

oświadczenie Wnioskodawcy o posiadaniu statusu mikroprzedsiębiorcy - do pobrania

ekonomiczny plan operacji - załącznik do wniosku - do pobrania - do edycji

ekonomiczny plan operacji - załącznik do wniosku - do pobrania

ekonomiczny plan operacji - instrukcja - do pobrania

warunki dotyczące operacji "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw"- do pobrania

kryteria wyboru operacji - do pobrania

oświadczenie współwłaściciela lub właściciela nieruchomości - do pobrania
oświadczenie współwłaściciela lub właściciela nieruchomości wersja edytowalna - do pobrania
oświadczenie Wnioskodawcy o przyznanie pomocy de minimis - do pobrania
oświadczenie Wnioskodawcy o przyznanie pomocy de minimis wersja edytowalna - do pobrania

Uwaga: w celu prawidłowego działania Ekonomicznego Planu Operacji należy  w programie EXCEL ustawić średni lub niski poziom zabezpieczeń dla plików. W tym celu należy wejść w menu Narzędzia/Opcje/Zabezpieczenia/Bezpieczeństwo makr, wybrać poziom średni albo niski i zatwierdzić ustawienia. Poprawne ustawienie umożliwi prawidłowe funkcjonowanie formuł samoliczących oraz pól "+" i "-" umożliwiających dodawanie i odejmowanie wierszy. Przy uruchamianiu pliku należy wcisnąć przycisk włącz makra.