Przyjedź-zobacz- wypocznij – MIEJSCA WARTE ODWIEDZENIA ! – WRONKI-


✅– Przyjedź-zobacz- wypocznij – MIEJSCA WARTE ODWIEDZENIA ❗
➡️ Przedstawiamy cykl prezentacji niektórych ciekawych miejsc z gmin partnerskich➡️
_________________________________________________
👇👇Dzisiaj zapraszamy do WRONEK 👇👇
________________________________________________
Ciekawe atrakcje w okolicy wiaty turystycznej w SAMOŁĘŻU gm. Wronki
________________________________________________
1. Zdjęcie nr 1 – Bulwar i kładka we Wronkach
Autor zdjęcia: Wojciech Waszak
Jednym z ciekawszych obiektów Wronek jest kładka pieszo-rowerowa nad Wartą. Pełni ona nie tylko funkcje komunikacyjne, jest również wizytówką miasta bardzo chętnie odwiedzaną przez gości. Od końca 2018 r. mieszkańcy i turyści mogą również spacerować wzdłuż Warty nadrzecznym bulwarem. Po drugiej stronie rzeki zlokalizowana jest miejska plaża działająca w sezonie letnim.
________________________________________________
2. Zdjęcie nr 2 – Muzeum Ziemi Wronieckiej
Autor zdjęcia: UMiG Wronki
Mieszczące się w zabytkowym budynkuspichlerza z II poł. XIX w. Muzeum ZiemiWronieckiej przy ul. Szkolnej to obowiązkowypunkt na trasie zwiedzania miasta. Oprócznowoczesnejinteraktywnej ekspozycji stałej „Historia Wronek (od) nowa”,prezentuje wystawy czasowe miejscowych twórców. W Muzeum organizowane są również prelekcje, spotkania i zajęcia dla dorosłych oraz dzieci.
____________________________________________-
3. Zdjęcie nr 3 – Kościół p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej
Autor zdjęcia: FOTORAFI – Rafał Sierchuła
Wroniecka Fara, czyli kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, to dzieło późnogotyckie z XVI w. Uwagę przyciąga w nim zwłaszcza ołtarz główny, wykonany przezwronieckiego artystę malarza Witolda Siwińskiego podczas pracprzywracających gotycki charakter kościoła. W latach 50. XX w., oprócz wspomnianego już ustawienia ołtarza głównego,zrekonstruowano również krzyżowo-żebrowe sklepienie świątyni. W nawach bocznych pozostały XIX-wieczne ołtarze, w których centralne miejsce zajmują obrazy Matki Bożej Śnieżnej i św. Katarzyny Aleksandryjskiej.